Menu

Biedronka - Gazetka, Promocje, Konkurs

Najświeższe informacje o sieci sklepów Biedronka. Promocje, Zniżki, Wyprzedaże, Gazetki.

Biedronka największa siecią handlową w Polsce

biedronka2015

Redakcja dziennika Rzeczpospolita przygotowała ranking "Lista 2000 Polskich Przedsiębiorstw i Eksporterów", drugie miejsce w tym rankingu zajeła firma Jeronimo Martins Polska SA która jest właścicielem sieci sklepów Biedronka. Sieć Biedronka ponownie uplasowała się na pozycji lidera wśród największych sieci handlowych w Polsce. Biedronka w porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia awansowała o dwie pozycje.

Najbardziej znaczącym kryterium branym pod uwagę przy tworzeniu rankingu były przychody firm osiągnięte w ubiegłym roku 2013 r. W ubiegłym roku sprzedaż netto w złotych sieci Biedronka wzrosła o 15 proc. w porównaniu z rokiem 2012 i wyniosła ok. 32 mld zł. Pozwoliło to JMP na zajęcie drugiego miejsca w zestawieniu „Listy 2000 Polskich Przedsiębiorstw i Eksporterów" i awans w głównym zestawieniu o dwie pozycje w stosunku do ubiegłego roku. W dodatkowym rankingu „Rzeczpospolitej" największych sieci handlowych spółka została sklasyfikowana na pierwszym miejscu z przychodami około dwukrotnie większymi w porównaniu do drugiej w zestawieniu firmy.

Właściciel (Jeronimo Martins Polska SA) sieci Biedronka jest obecnie największym prywatnym pracodawcą w Polsce zatrudniającym ponad 55 tys. osób. Sieć generuje ponad 65 proc. przychodów Grupy Jeronimo Martins. JMP jest również jednym z największych podatników w Polsce. Tylko w 2013 r. kwota odprowadzonych podatków przez Jeronimo Martins Polska to ok. 700 mln zł, w tym podatek CIT w wysokości ponad 305 mln zł.

Firma Jeronimo Martins Polska została doceniona w tym roku również w innych rankingach. W zestawieniu „500 Największych Firm w Europie Środkowo - Wschodniej", przygotowanym przez firmę doradczą Deloitte oraz dziennik „Rzeczpospolita", JMP zajęła 8. miejsce, awansując aż o cztery pozycje w porównaniu z ubiegłoroczną klasyfikacją. Zaś na liście największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej tworzonych przez firmę Coface, spółka Jeronimo Martins Polska zajeła 9. miejsce.

Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem największej sieci detalicznej w Polsce Biedronka, mającej 2500 sklepów w ponad 900 miejscowościach Jeronimo Martins w Polsce zatrudnia ponad 55 tys. pracowników. Od 1995 r. spółka zainwestowała w Polsce ponad 10 mld zł.

© Biedronka - Gazetka, Promocje, Konkurs
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci